A tavasszal beültetett, még fiatal balkonnövények már a nyári virágpompa ígéretét hordozzák. Ahhoz, hogy a virágok megfelelően fejlődjenek, nem szabad túlzsúfolni azokat és néhány egyéb szabályt is érdemes betartani.
Minél gondosabban járunk el a balkonládák beültetésénél, annál jobban fejlődnek majd a növényeink. Fontos, hogy az erkély fekvésének megfelelő növényeket válasszunk és csak is azonos igényű növényeket társítsunk.
A használt ládákat alaposan tisztítsuk ki mosószeres forró vízzel, kefével. Az újonnan vásárolt ládák alját fúrjuk ki, hogy a felesleges víz el tudjon majd távozni. A mázas agyagedényeket érdemes egy-két napra vízbe áztatni, hogy később ne vonják el a nedvességet a növényektől.
A keskeny ládákba csak egy soros beültetést tervezzünk. Ha balkonláda legalább 18 centi széles, akkor gondolkodhatunk a kisebb növényke kétsoros beültetésén. A magasabb növények kerüljenek a hátsó sorba, előre az alacsonyabb növésű és csüngő habitusú növények kerüljenek. Mindenképp vegyük figyelembe a beültetésre kerülő növényekhez ajánlott tőtávolságot és a két sor növényeit háromszög alakban helyezzük el (a hátsó növényke közötti hézag közepével egy vonalba ültessük ez első sor növényeit.
A ládák aljára vízelvezető drén réteget tegyünk (agyaggranulátum, kavics, agyagdarabok, esetleg hungarocell). Rakhatunk ide felszivató anyagot is, mint pl. intimbetét vagy eldobható pelenka belseje. A földet érdemes homokkal keverni. A ládát félig töltsük meg földdel és először a hátsó sor növényeit helyezzük be. Beültetéskor ügyeljünk arra, hogy a növénynek pont annyi része kerüljön a föld alá, mint a kis cserépben volt. Ezután töltsük fel földdel a növények közötti részeket és finoman nyomkodjuk a földet a gyökérlabdákhoz. Végül az egész ládát töltsük fel földdel és tömörítsük. Ha 2 centi távolságot hagyunk a peremtől, akkor nem fog kifolyni a víz öntözéskor. Közvetlenül a növények tövéhez közel jó alaposan öntözzük be.
A ládákat úgy helyezzük el, hogy azok biztonságosan álljanak, még véletlenül se eshessenek le. Legjobb állítható méretű balkonláda tartókat beszerezni. Különösen fontos figyelni, ha keskeny ablakpárkányra helyezzük a ládákat.
Figyelem!
2021. január 1 után ez a blog nem frissül. Friss tartalmakért kérlek keresd a Balkonada.hu oldalt!
További lehetőségek, hogy kapcsolatban maradjunk:
Iratkozz fel a Balkonada hírlevélre, hogy a növénygondozási információk és a receptek rendszeresen eljussanak hozzád!
Szeretnél hasznos tanácsokat kapni, szép képeket nézegetni virágokról? Szívesen lennél egy virágimádó, lelkes közösség tagja? Csatlakozz a Burjánzó balkonok és kertek Facebook csoportunkhoz, hogy ne maradj le semmilyen fontos növénygondozási információról, érdekességről és feltehesd a kérdéseidet!
Képes inspirációkért keresd fel a Pinterest oldalamat.
Ne felejts el feliratkozni a videó csatornámra!
Kommentek