Az igazán szép és modern kertnek elengedhetetlen kelléke a víz. Hangulatos kerti tavat akár saját magunk is készíthetünk. A szökőkút megvalósítása és fenntartása nehézkes, de kistestvérét a csobogót szintén egyszerű megvalósítani. A csörgedező víz nyugtató, élénkítő és frissítő hatása egyaránt enyhülést hoz a testnek és a léleknek.
Folytatjuk a kalandozás Sinka Erika kertjében.
“Az első 4 részben azt a pályázati anyagot láthattátok, amivel nyertem.
Ez a másik kategória : Víz és kert kapcsolata
A kert látogatóját először a dúsan kialakított utca rész fogadja, ahonnan szinte alig lehet belátni, ezzel a maximális intimitást adva meg az adott területnek. Mindezzel persze felkeltve a kíváncsiságot : vajon mi lehet a kapun belül?
Ahogy belépünk a kertbe, a levegő megtelik a rengeteg növény által párologtatott oxigéndús levegővel és illatokkal. Gazdag és változatos (magas és alacsony) fák, bokrok, cserjék jelzik a kert határát. Ennek a területnek a tájolása észak, észak-nyugati, itt mindig kellemes és üde a levegő. Az ide ültetett növényeket nagy gondossággal kellett megválogatni, hiszen árnyékos-félárnyékos részek, valamint száraz-nedves talajszükséglet váltakozik.
Mivel ez egy frekventált terület (a látogató itt szívja magába az első pillanatokat, itt éri az első kedvező benyomás) a növények kiültetésére, párosítására nagy gondot kellett fordítani. Az ide ültetett növényeknek nemcsak összhangban kellett lenniük, de természetesnek és visszafogottnak is, hiszen ez volt az alap követelmény.
A kert kaputól a bejárati ajtóig a járda kissé íves vonulatot vesz, amit a nagyméretű agyagcserépbe ültetett Hortenziák még jobban kihangsúlyoznak.
Tavasszal sok hagymás növény óvatosan dugja ki fejecskéjét (jácintok. nárciszok, vad tulipánok, krókusok, díszhagymák, ibolyák, kankalinok, téltemetők). Nyáron Hortenziák, Tűzgyöngyvirágok, Árnyékliliomok, Páfrányok népesítik a bejáratot. Ősszel hanga félék, Díszkáposzták díszlenek. Alapvetően (hogy ne legyen sötét és rideg) dominál a fehér és a világos rózsaszín, ezáltal romantikus, buja. friss hatása van ennek a területnek. A növények mellett kerámiák is színt és formát visznek az összeállításba (főleg ősszel).
Az ív belső részében alacsony falú, terméskőből (ugyanaz, mint a járda és a lakóépület homlokzata) kialakított csobogó található. Ez a kialakítás természetessé és intenzívvé teszi az amúgy enyhe kanyart. Mivel gazdag növényzet veszi körül, Japán juhar, Tiszafa, Cserjés hortenziák, Babérmeggyek, Oszlopos tuják, ezért csak jelzés értékű a csobogó növénnyel való beültetése (Carex).
Mozgalmasságról a csobogóban lévő szökőkút gondoskodik. A hely vezérnövénye, az évek során tekintélyes méreteket öltött Ezüst juharfa. Nemcsak az itt lakók élvezik a bejáratnak ezt a részét, hanem a madarak is szívesen járnak ide szomjukat oltani, valamint néhány varangyos békának évek óta kedvenc helye.”
Nagyon köszönöm Erika!
További olvasnivalók hasonló témában:
🌷 Nyaralunk a kertben pályázat legszebb kertje
🌷 Romantikus pihenőhely a kertben
🌷 Buja növényzetű terasz a meghitt családi pillatokért
🌷 Megvalósult álom: az első balkon
Figyelem!
2021. január 1 után ez a blog nem frissül. Friss tartalmakért kérlek keresd a Balkonada.hu oldalt!
További lehetőségek, hogy kapcsolatban maradjunk:
Iratkozz fel a Balkonada hírlevélre, hogy a növénygondozási információk és a receptek rendszeresen eljussanak hozzád!
Szeretnél hasznos tanácsokat kapni, szép képeket nézegetni virágokról? Szívesen lennél egy virágimádó, lelkes közösség tagja? Csatlakozz a Burjánzó balkonok és kertek Facebook csoportunkhoz, hogy ne maradj le semmilyen fontos növénygondozási információról, érdekességről és feltehesd a kérdéseidet!
Képes inspirációkért keresd fel a Pinterest oldalamat.
Ne felejts el feliratkozni a videó csatornámra!
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: