Ígértem, hogy folytatjuk az Enyém a Legszebb kert pályázat győztes kertjének bemutatását. A mai részben kert csendes zugát, a hortenziás pihenőhely növényzetét fedezzük fel.
A sorozat első részében megismertük a kert adottságait, fekvését és létrejöttének történetét. Erika most a hortenziás pihenőhelyet mutatja be.
“A kert keleti részében járunk. Valamikor itt állt a gyerekek hinta állványa és homokozója. Mára a kép jelentősen megváltozott. Magas fák (Tarka levelű zöld juhar- Acer negundo „Flamingo”), fenyők határolják, alatta Babérmeggy (Prunus), Bangita (Viburnum), Szárnyas kecskerágó (Euonymus alatus) Fekete Bodza (Sambucus nigra) Ezek a növények árnyékot és elzártságot biztosítanak.
Hogy a pihenő rész még meghittebb legyen, az alacsonyabb növények „U” alakban kerültek beültetésre, valamint egy picit süllyesztve van a környező területhez képest. Ezáltal érdekesebb a rálátás a kert többi növényére, a szemben lévő teraszra és a virágok illata így még inkább az orr magasságában van.
Az itt található növények: Hortenziák (Hydrangea macrophylla), Páfrányok (Dryopteris filix-mas), Skimmia Japonica, Erdei szeder, Százszorszépek, különböző Som félék, Kínai szellőrózsa (Anemona hupehensis), boglárkák, különböző fajtájú menták cserépben (ananász, csoki és gyömbér illatú), Cukorsüvegfenyő (Picea glauca) Conica), formára nyírt puszpángok.
A hely vezérnövénye, a minden évszakban mutatós Tölgylevelű hortenzia (Hydrangea quercifolia) és Cserjés hortenzia (Hydrangea arborescens). A pihenő helyet az teszi pótolhatatlanná, hogy a kerten belül ide süt legtovább a nap (ez főleg ősszel kellemes). Nyáron az árnyékolásról sem kell gondoskodni, hiszen a növények ebben igen nagy segítséget jelentenek, de ha mégis kellemetlen a nap, ezt egy mobil napernyővel oldjuk meg. A hely kellemessége miatt ide kívánkozik (mobil) asztalka székekkel.
Nyári estéken célszerű a juharfa alsó ágára baldachint akasztani, így a szúnyogok sem zavarhatnak, de hogy biztosak legyünk, még kerámia edénykében citrus olaj is füstölög.”
És végül egy kis trükk a hortenziák kezeléséhez. A hortenzia a savanyú talajt kedveli. Ahhoz, hogy kék színanyagot termeljen, a gyökereken keresztül aluminiumot kell felszívnia. Ez csak akkor működik, ha savas a talaj kémhatása! 1 liter vízhez 3-5 gr timsót kell adni. Megoldás még, ha alacsony foszfát és magas kálium tartalmú trágyát adunk neki.
Nagyon köszönöm Sinka Erikának a csodálatos kert bemutatását!
Egy hét múlva a kerti tavat és a stéget vesszük lencsevégre.
További olvasnivalók hasonló témában:
🌷 Nyaralunk a kertben pályázat legszebb kertje
🌷 Mexikói egérdinnye az év kedvence
🌷 Mediterrán hangulat a Füleki vár tövében
🌷 Mediterrán álomkert Békásmegyeren
🌷 Megvalósult álom: az első balkon
Figyelem!
2021. január 1 után ez a blog nem frissül. Friss tartalmakért kérlek keresd a Balkonada.hu oldalt!
További lehetőségek, hogy kapcsolatban maradjunk:
Iratkozz fel a Balkonada hírlevélre, hogy a növénygondozási információk és a receptek rendszeresen eljussanak hozzád!
Szeretnél hasznos tanácsokat kapni, szép képeket nézegetni virágokról? Szívesen lennél egy virágimádó, lelkes közösség tagja? Csatlakozz a Burjánzó balkonok és kertek Facebook csoportunkhoz, hogy ne maradj le semmilyen fontos növénygondozási információról, érdekességről és feltehesd a kérdéseidet!
Képes inspirációkért keresd fel a Pinterest oldalamat.
Ne felejts el feliratkozni a videó csatornámra!
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: