Balkonada

Virágkereskedelem legnagyobb átverései

Aki el akar adni valamit az igyekszik minél szebb színben feltüntetni a portékáját. Az sem ritka, hogy a csomagolás adja el az egész árut. A virágkereskedelemben is sok mindent bevetnek a nagyobb profit reményében. Most azonban leleplezem a legdurvább átveréseket.  

 

 

Színezett virágok

Gyakran színezik a virágokat, remélve, hogy a minél színesebb, annál jobban el lehet adni. 

Bár a természetben nem létezik szivárvány színű rózsa, az interneten még ilyen rózsa magokat is ígérnek. Azt is tudni kell, hogy a rózsát az orchideához és több más növényhez hasonlóan nem lehet magról szaporítani. A szivárvány rózsa mag, tehát többszörör átverés.

Ugyanígy nem létezik kék rózsa sem.

 

 

Japán tudósoknak több éves kísérletezés után sikerült ugyan kék lepkeorchideát előállítaniuk laboratóriumi körülmények között, de az méreg drága, kereskedelmi forgalomban nem kapható. A kékként árult orchideák fehér vagy rózsaszín orchideák festékes felszívatásával keletkeznek. Ha ezt a beavatkozást túl éli a virág és sikerül újra virágzásra bírni, akkor a következő virágok már nem kékek lesznek, hanem eredeti színükben tündökölnek.

 

 

Nagy divat még a pozsgások, az erikák, broméliák befestése vagy beszórása csillámporral. A kis fenyőket, borókákat, tujákat gyakran műhóval teszik vonzóbbá karácsonyra.

A festett növények többnyire giccsesek, de a legnagyobb gond, hogy a festéssel többnyire a növény halálos ítéletét is aláírják. A növényre fújt kemikália elzárja a pólusokat és megakadályozza a növény légzését.

 

 

Mesterséges virágzás

A szárazvirágokkal ékeskedő kaktuszok vagy az élő zöld növény mellé tett selyemvirágok alkalmasak arra, hogy a laikusokat vagy kevésbé figyelmeseket megtévesszék.

 

 

A maskarába öltöztetett kaktuszokra még azt sem lehet ráfogni, hogy ezeknél a megtévesztésre apellálnának.

 

 

A megtévesztés nagyon jól működik az egzotikus és mediterrán növényeknél, amik ritkán látunk, kevésbé ismerünk. A papagájvirág (Strelitzia) zöld levelei mellé gyakran tűznek művirágot. 

 

élő papagájvirág

 

műpapagájvirág

 

Megesik az is, hogy gyöngyökkel, színes gombostűkkel turbózzák fel a növényt, átverve ezzel az idősebb, nem jól látó vagy nem hozzáértő embereket.

Furcsa pózokba kényszerített növények

A szerencsebambusznak árult dracénának semmi köze nincs a bambuszhoz. Viszont, hogy még mutatósabb legyen, a törzsét különféle lehetetlen pózokba tekergetik. A megnyomorított növény persze ezután elkezd saját természetének megfelelően növekedni és nem törődik azzal, hogy előtte milyen formába kényszerítették.

 

 

A különösen Valantin-nap környékén kedvelt “szívkaktusztól” senki ne reméljen hosszú életet, hisz ezek valójában csak földbe dugott levelek és nem gyökeres növények.

 

 

Az összefont levelű anyósnyelv is csak “növénykínzás”, semmi köze a természetességhez. 

 

 

Főleg nőnap környékén gyakori, hogy kerti virágokat mini cserepekbe ültetve szobanövényként árulnak. Pl. “szoba rózsa”, harangvirág, primula

Minden ilyen átverést megelőzhetsz, ha a virágokat nem nagy multiknál szerzed be, hanem a kis virágboltokat részesíted előnyben

További olvasnivalók hasonló témában: 

🌷 Tuti tippek nőnapi virágvásárláshoz

🌷 Top10 növény, ami boldogságot visz az otthonodba

🌷 Így add át a virágot – 6+1 aranyszabály


Figyelem!
2021. január 1 után ez a blog nem frissül. Friss tartalmakért kérlek keresd a Balkonada.hu oldalt!

További lehetőségek, hogy kapcsolatban maradjunk:

Iratkozz fel a Balkonada hírlevélre, hogy a növénygondozási információk és a receptek rendszeresen eljussanak hozzád!

 

Balkonada hírlevél

 

Szeretnél hasznos tanácsokat kapni, szép képeket nézegetni virágokról? Szívesen lennél egy virágimádó, lelkes közösség tagja? Csatlakozz a Burjánzó balkonok és kertek Facebook csoportunkhoz, hogy ne maradj le semmilyen fontos növénygondozási információról, érdekességről és feltehesd a kérdéseidet!

Képes inspirációkért keresd fel a Pinterest oldalamat.

Ne felejts el feliratkozni a videó csatornámra!

Kommentek

(A komment nem tartalmazhat linket)
  1. Kovacs Lorand says:

    igyekszik a cikk írója negativ fényben feltűntetni az egész virágos szakmát ami enyhén szólva aljaság részéről. a cikkben említett növények, virágok értékesítése önmagában nem lehet átverés, csak akkor vállik azzá ha félrevezetik a vásárlót szándékosan vagy tudatlanságból, én 15 év virágkereskedés alatt még nem láttam olyan kereskedőt aki a szivárványszinűre vagy kékre festett rózsát természetesként árúlta volna ,persze nem azt jelenti, hogy nincsen ilyen de a szakma nagy része tiszteséges . az meg, hogy bizonyos növényeket nem a természetes habitusában árulnak hanem igyekeznek érdekesebb formát adni nekik semmivel sem nagyobb “növény kinzás” mind amit a gyümőlcstermesztésben, kerti disznővénytermelésben végeznek …szóval ez egy blogger látogatóttság növelő etikátlan trükkje

  2. Kedves Lóránd!
    Nagyon sajnálom, hogy így látja, félreértette a cikk üzenetét. Egyáltalán nem akarom negatív fényben feltüntetni a virágos szakmát. Sőt!
    Ha végig olvasta a cikket, gondolom az utolsó mondat sem kerülte el a figyelmét:
    “Minden ilyen átverést megelőzhetsz, ha a virágokat nem nagy multiknál szerzed be, hanem a kis virágboltokat részesíted előnyben.”
    A fotók multikban készültek és épp az ott látható giccsáradattal szemben javaslom a választani a természetességet, tisztességes kereskedelmet folytató virágboltokat.
    Üdvözlettel: Nagy Jucó


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

A Google és Facebook belépéssel automatikusan elfogadod felhasználási feltételeinket.

VAGY


| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!