Balkonada

Így spórolj a vízzel a kertben!

A Víz világnapján  pár vízkímélő ötletet hoztam, amivel a kertészkedés, balkonkertészkedés során nem csak a pénztárcádat kímélheted, de tehetsz is a környezetet megóvásáért, a jövő nemzedékért.

 

1.Gyűjts az esővizet! 

A családi házban élőknek nem okozhat gondot az esővíz gyűjtése. A kertészeti áruházak többféle méretű és árkategóriájú esővíz gyűjtőtartályt kínálnak. A tartályt egyszerűen csak az ereszcsatorna alá kell helyezni és csatornában összegyűlő eső víz nem elfolyik a semmibe, hanem a fedeles tároló edénybe kerül. A víztároló tartályok túlfolyóval és leeresztő csappal vannak ellátva, a tetejük levehető. Használatukkal nemcsak a vízszámlád lesz kisebb, a virágaid, zöldnövények is meghálálják a gondoskodást. A gyűjtött, lágy esővíz ideális a szobanövényeid locsolásához is. Pl. az orchideák, azáleák kimondottan a lágy vizet kedvelik. A kerti növények is imádni fogják, ha csapadékmentes időben esővízzel oltod szomjukat, különösen igaz ez a hortenziára és a rodondendronokra. A vízgyűjtő tartály kb. 10.000 Ft körüli ára első hallásra soknak tűnhet, de ez csak egy egyszeri kiadás. A további kiadásra nem kell számítani és a havi vízszámlád is csökken.

 

 

2. Fúrass kutat a kertbe!

Ha lehetőséged van rá, készíttess kutat a kertbe. Így nem kell a drága, ivásra is alkalmas vízzel öntöznöd a növényeket. A fúrt kútból származó vízzel akár automata öntöző rendszer is kiszolgálható. Az automata öntöző rendszer kiépítése nem olcsó ugyan, de a szakszerűen megtervezett hálózattal sok időt és energiát spórolhatsz meg magadnak, különösen egy nagyobb méretű kert esetén.

 

3. Az esőztető öntözés helyett válaszd a csepegtető öntözést!

A csepegtető öntözés a növények gyökeréhez juttatja a vizet, lecsökkentve ezzel a párolgási és elfolyási veszteséget. Így az öntözés sokkal koncentráltabb, hatásosabb.

 

Floriade_015

 

4. Reggel vagy este locsolj!

Meleg nyári napokon a napközbeni öntözés káros a növényekre, hisz a forróságban a hidegebb víz sokkhatásként éri a növényeket. Ráadásul a melegben sokkal nagyobb az elpárolgás is. Reggeli vagy esti locsolással ugyanannyi vízmennyiségből sokkal többet tud hasznosítani a növény.

 

 

5. Használj Geohumust!

A geohumus egy díjnyertes termőföld adalékanyag, ami kiváló víz és tápanyag megkötő tulajdonságokkal rendelkezik. A geohumus granulátumot a földhöz kell keverni, aminek köszönhetően a növények gyorsabban fejlődnek és kevesebb öntözést igényelnek. A 75 %.ban ásványi anyagokból álló geohumus kerti és szobanövényekhez egyaránt használható. Cserepes növényeknél 1 liter földhöz 1,5 evőkanál granulátum használata ajánlott.

 

Takarékoskodj a vízzel a kertben is, hogy a jövő nemzedékeinek is maradjon még ebből az értékes, nélkülözhetetlen kincsünkből. Neked sem mindegy hogy fognak majd élni az utódaid, unokáid, dédunokáid!


Figyelem!
2021. január 1 után ez a blog nem frissül. Friss tartalmakért kérlek keresd a Balkonada.hu oldalt!

További lehetőségek, hogy kapcsolatban maradjunk:

Iratkozz fel a Balkonada hírlevélre, hogy a növénygondozási információk és a receptek rendszeresen eljussanak hozzád!

 

Balkonada hírlevél

 

Szeretnél hasznos tanácsokat kapni, szép képeket nézegetni virágokról? Szívesen lennél egy virágimádó, lelkes közösség tagja? Csatlakozz a Burjánzó balkonok és kertek Facebook csoportunkhoz, hogy ne maradj le semmilyen fontos növénygondozási információról, érdekességről és feltehesd a kérdéseidet!

Képes inspirációkért keresd fel a Pinterest oldalamat.

Ne felejts el feliratkozni a videó csatornámra!

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

A Google és Facebook belépéssel automatikusan elfogadod felhasználási feltételeinket.

VAGY


| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!