Vasárnap a Japán napon a hagyományos japán virágkötészettel, az ikebanával, a citerafélék családjába tartozó koto húros hangszerrel, illetve a különleges teaszertartással ismerkedhettek meg a Gödöllői Királyi Kastélyba látogatók.
A kastély különtermében dr. Gémesi György polgármester, dr. Ujváry Tamás, a kastély igazgatóhelyettese, a Japán Nagykövetség munkatársa és az ikebana virágművészet Sogetsu ágat képviselő iskola oktatójának köszöntője után megismerkedhettünk a japán kutúra legjellegzetesebb képviselőivel. A mindegy száz érdeklődő közelről figyelhette meg, hogy készülnek az ikebana kompozíciók, megkóstolhatta a helyben elkészített japán zöld teát és meghallgathatta a koto különleges hangzását. A szerencsések ki is próbálhatták az ikebana készítés mesterfogásait.
Innentől saját fotóim láthatók.
Az ikebana művészek a kastély történetét és a magyar kultúrát vették alapul a kompozíciók összeállításánál. Többször használták a kastély volt úrnőjének, Sissinek a kedvenc színét, az ibolyaszínt. De találkozhattunk itt a magyar zászló vagy épp a kanyargó, szeles Duna ihlette alkotásokkal is.
Izgalmas kalandozás volt a japán kultúra világában. Természetesen az ikebana készítés fortélyaiba is belekóstoltam, amiről egy későbbi bejegyzésben beszámolok majd.
Figyelem!
2021. január 1 után ez a blog nem frissül. Friss tartalmakért kérlek keresd a Balkonada.hu oldalt!
További lehetőségek, hogy kapcsolatban maradjunk:
Iratkozz fel a Balkonada hírlevélre, hogy a növénygondozási információk és a receptek rendszeresen eljussanak hozzád!
Szeretnél hasznos tanácsokat kapni, szép képeket nézegetni virágokról? Szívesen lennél egy virágimádó, lelkes közösség tagja? Csatlakozz a Burjánzó balkonok és kertek Facebook csoportunkhoz, hogy ne maradj le semmilyen fontos növénygondozási információról, érdekességről és feltehesd a kérdéseidet!
Képes inspirációkért keresd fel a Pinterest oldalamat.
Ne felejts el feliratkozni a videó csatornámra!
Kommentek