Balkonada

Így élik túl a nyaralást a növények olvasónknál

Amint beköszönt a nyár, a nyaralni vágyó kert és erkély tulajdonosok fejében millió kérdés motoszkál. Mi lesz az öntözéssel? Ki fogja a virágokat gondozni a nyaralás alatt? Hol találok olyan embert, aki teljes odaadással és szakértelemmel ápolja majd a féltve őrzött kedvenc virágaimat? Hogy fogják túlélni a növények a pár napos távollétet? Kindris Brigitta megtalálta a legjobb megoldást locsolási problémák megoldására. A saját maga által kialakított öntözőrendszer évek óta hatásosan működik, a növényei meg sem sínylik a hosszabb távollétét. Fotókkal illusztrálva meséli el bevált módszer lényegét.

 

 

“Az erkélyre két 50 literes ballont szoktam rakni, kicsivel magasabbra, mint a legmagasabb cserép. A két ballon között átlátszó cső kanyarog, amibe állítható csepegtető gombákat barkácsoltam. Elrendezem a két ballon között a növényeket, a cső lejtésére kell ügyelni (mivel nem túl magas a nyomás nehogy levegős legyen) rögzíteni kell a csövet.

Megöntözöm a növényeket indulás előtt és kis fokozaton csöpög a víz. A vízigényesebbeknek még biztos ami biztos rakok flakont is, ugyanígy csepegtető gombával, kis fokozatra állítva.

Indulás előtt jó tesztelni, tavaly a plumbagonál nálam történt egy kis malőr, de a többinél nem volt gond. Az átlagos és nagyobb vízigényű szobanövényeket összerakom pl. : műanyag ágy alatti tárolókba, így egymásnak párásítanak, de a búcsúzkodó öntözés után néhány flakont csepegtető gombával közéjük állítok, itt is inkább többet kis fokozaton.

A páfrányokat külön edénybe rakom, melybe rakok két lefordított cserepet, a cserépig felöntöm vízzel és a cserepekre rakom a páfrányokat. Öntözés és azután izgulok, reménykedem 😊

Flakon kupakjánál kis szilikonnal tömítettem és maga a csepegtető gomba ilyen. Ez 0-40 l között állítható. Menetes, szét lehet szedni, tisztítható.

 

 

Van még kétféle öntözőnk, ez a párom kicsit költségesebb, de egyszerűbb megoldása. Kerámia kúpok, a növény mellé a földbe kell szúrni, akár 5literes flakont is lehet rá tenni (ha egyezik a menet). A különböző színűek különböző mennyiségben engedik át a vizet. A másik öntözőre sajnos csak normál flakont lehet rakni, de állítható a csepegtetett víz mennyisége.

 

 

Ha flakonra barkácsoljuk akár a gombát, akár a kúpokat mindenképp szúrjunk a flakon aljára egy – két lyukat, nehogy a vákuum miatt megálljon. Amikor beállítom a palackokat a légbuboréknál szoktam forró tűvel lyukasztani.”

 

Nagyon köszönjük a hasznos tanácsokat Kindris Brigittának!


Figyelem!
2021. január 1 után ez a blog nem frissül. Friss tartalmakért kérlek keresd a Balkonada.hu oldalt!

További lehetőségek, hogy kapcsolatban maradjunk:

Iratkozz fel a Balkonada hírlevélre, hogy a növénygondozási információk és a receptek rendszeresen eljussanak hozzád!

 

Balkonada hírlevél

 

Szeretnél hasznos tanácsokat kapni, szép képeket nézegetni virágokról? Szívesen lennél egy virágimádó, lelkes közösség tagja? Csatlakozz a Burjánzó balkonok és kertek Facebook csoportunkhoz, hogy ne maradj le semmilyen fontos növénygondozási információról, érdekességről és feltehesd a kérdéseidet!

Képes inspirációkért keresd fel a Pinterest oldalamat.

Ne felejts el feliratkozni a videó csatornámra!

Címkék:

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!