A szomszéd kertje mindig zöldebb? Nos, most itt a lehetőség, hogy szíved-lelked beleadd a kerti munkába és felturbózd az udvart gyönyörű, szép gyeppel! A mai bejegyzés ebben segít: megtudhatod, hogy melyik talajhoz milyen fűmagot érdemes vásárolni, és mennyire lesz szükséged!
Ha elhatároztad, hogy idén tavasszal márpedig megújítod egy kicsit a kertedet és végre nem csak a szomszéd telkét fogod irigykedve nézni a kinti sütögetések során, akkor ehhez az első fontos lépés a füvesítés. A szép, egységes gyepfelület minden kert lelke. Ráadásul amint kibújnak az első kis fűszálak, az addig kopárnak tűnő kerted máris egészen más arcát mutatja majd, így szinte azonnal megkapod a jutalmadat a kemény munkáért.
Amennyiben nem igazán tudod, miként kezdj bele a füvesítésbe és fogalmad sincs, milyen fűmagot kellene vásárolnod, akkor most a legjobb helyen jársz!
Hogyan válassz fűmagot?
A fűmagoknak számos különböző típusa létezik, azonban mindenekelőtt a talaj típusát érdemes figyelembe venni az előkészületek során. Kötött talaj esetén előzetesen trágyázás javasolt a fellazításhoz, míg a könnyű, homokos talajnál a tőzeg használata ajánlott.
Emellett figyelembe kell venni a kert fekvését is, ennek megfelelően lehet árnyéktűrő vagy szárazságtűrő fűmagok között is válogatni.
Az is számít, milyen igénybevételnek lesz kitéve!
A fentiek mellett azzal is számolj majd, hogy a tervek szerint mi fog történni azon a füvön. A gyermekek focimeccset játszanak majd a területen, vagy szinte soha nem léptek a fűre, mert a teraszról szeretitek nézni a kertet? Megfontolandó az is, hogy a kertben élő kutyus hányszor rohan át a kerten, sőt, azon is gondolkodj el, hogy a szomszédban vannak-e átjárós macskák, akik nálad szoktak boxmérkőzéseket rendezni a terület tulajdonjogáért. Mindez azért lényeges, mert létezik például taposástűrő fűmagkeverék, sőt, még külön sportoláshoz tervezett változat is kapható.
Hogyan kell elvetni a fűmagot?
Amennyiben már megtervezted, hogy a kert melyik részét szeretnéd fűvel borítani, és kiválasztottad az ehhez ideális fűkeveréket is, akkor itt az ideje a vetésnek! Először is lényeges kiszámolni, hogy mennyi fűmagra lesz szükség.
Az ideális mennyiség keveréktől függően 20 – 40 g fűmag/m².
Fontos emellett az időzítés is, a legjobb időszak az ültetéshez az április 20-a előtti tavaszi, valamint az augusztus 20-a utáni őszi időszak.
Ha úgy érzed, minden téren készen állsz az ültetésre, jöhet a felület előkészítése. Fontos, hogy ennek során figyelj oda arra, hogy a talaj felső két-három centiméteres rétegéből távolítsd el a kavicsokat és egyéb oda nem illő dolgokat, majd alapos gereblyézéssel fejezd be a műveletet!
Ezután kezdődhet a talajtömörítés, majd utána jöhet a magok ültetése!
Ha a magok már a földben vannak, ajánlott takarófölddel borítani a területet, hogy 0,5 – 1,5 centiméter mélyre kerüljenek. Amikor ezzel is elkészültél, akkor jöhet a „kelesztő öntözés”, amely során lassan, finoman porlasztva kell vizet juttatni a felületre kis mennyiségben, akár naponta több alkalommal.
A füvesítés nem is annyira bonyolult művelet, ráadásul csak egyszer kell elvégezned. Ha mindent az előírásoknak megfelelően csináltál, innentől kezdve csak gyönyörködnöd kell a zöldellő gyepben. Egy szép kertben pedig még a fűnyírózás is öröm lesz 😉
Ha megbízható helyről szeretnél fűmagot vásárolni, érdemes szétnézned a profigazda.hu oldalon!
(X) A cikk megjelenését a profigazda.hu webshop támogatta. Köszönöm a megkeresést és az együttműködést!
Figyelem!
2021. január 1 után ez a blog nem frissül. Friss tartalmakért kérlek keresd a Balkonada.hu oldalt!
További lehetőségek, hogy kapcsolatban maradjunk:
Iratkozz fel a Balkonada hírlevélre, hogy a növénygondozási információk és a receptek rendszeresen eljussanak hozzád!
Szeretnél hasznos tanácsokat kapni, szép képeket nézegetni virágokról? Szívesen lennél egy virágimádó, lelkes közösség tagja? Csatlakozz a Burjánzó balkonok és kertek Facebook csoportunkhoz, hogy ne maradj le semmilyen fontos növénygondozási információról, érdekességről és feltehesd a kérdéseidet!
Képes inspirációkért keresd fel a Pinterest oldalamat.
Ne felejts el feliratkozni a videó csatornámra!
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: