A ködös Albionról, azaz Angliáról hajlamosak vagyunk azt hinni, hogy esős, szürke és unalmas. Olvasónk színpompás kertje alaposan rácáfol erre a sztereotípiára. Láttál már ilyen gyönyörű angliai kertet?
Simonics Edit fotói önmagukért beszélnek, de azért elárult néhány praktikát a növénygondozásról.
“Itt Angliában volt jó pár napos hőség, most meg több napja folyamatosan szakad ránk az égi áldás ránk. Ez egy kicsit megviselte a kertem, de azért még mindig az én kis csodás paradicsomom 🤗♥️
Angliában sok felé vannak ilyen “kavicsos” kertek. Mi egyelőre kertes házat bérlünk és így adott a hátsó kertben a díszkő-kavics kombináció. Emiatt és mert saját házat szeretnénk később, és mobilan akarom tartani a növényeimet, ültetem őket cserepekbe. 🙂 Kis odafigyeléssel cserépben is lehet tartani bármit! Nálam a tulipánok is cserépben voltak. 😁
Havonta más arca van a kertnek. Ezen a képen pl. kb egy hónappal ezelőtt így nézett ki. 🙂 Inkább provanszias volt, most meg tarka dzsungel 🙂.
A kálával nincs még nagy gyakorlatom, tavasszal ültettem először. Azt tudom, hogy folyamatosan nedvesen kell tartani a földjét. Itt Angliában más a klíma, lehet ezt jobban kedveli. Nekem folyamatosan hozza a virágokat. Általános tápoldatból ezek is kaptak.
A hortenziák többsége is cserépben van. Évente kicsit nagyobba ültetem felfrissítve a földjét (savanyú föld) és tápoldatozom is őket speciálisan hortenzia tápoldattal. Van, hogy már kora ősszel megmetszem óvatosan. De otthon, a hideg tél miatt célszerűbb a fagyok elmúltával kora tavasszal metszeni. Mindig csak az elszáradt virág alatt, a kis hajtásra ügyelve, mert abból lesz a hajtás, amin jön majd virág. Ha túl nagy vagy formátlan a bokor, erősebben is vissza lehet vágni, ez esetben nem hoz abban az évben sok virágot vagy csak később fog virágozni.
A fuksziák általános tápoldatot kapnak, itt sok esőt is. Ami a képen van az hortenzia tápoldatot is kap, mert bőségesen be szoktam locsolni. Ez félárnyékban van. Elől is vannak ládában, azok csak egész kevés napot kapnak.
Az egyik kedvenc a crocosmia, úgy tudom sáfrányfű magyarul. Angliába még a beton között, az út szélén sok helyen látni.
Nagyon köszönöm Editnek a csodálatos fotókat és tanácsokat!
Figyelem!
2021. január 1 után ez a blog nem frissül. Friss tartalmakért kérlek keresd a Balkonada.hu oldalt!
További lehetőségek, hogy kapcsolatban maradjunk:
Iratkozz fel a Balkonada hírlevélre, hogy a növénygondozási információk és a receptek rendszeresen eljussanak hozzád!
Szeretnél hasznos tanácsokat kapni, szép képeket nézegetni virágokról? Szívesen lennél egy virágimádó, lelkes közösség tagja? Csatlakozz a Burjánzó balkonok és kertek Facebook csoportunkhoz, hogy ne maradj le semmilyen fontos növénygondozási információról, érdekességről és feltehesd a kérdéseidet!
Képes inspirációkért keresd fel a Pinterest oldalamat.
Ne felejts el feliratkozni a videó csatornámra!
🙂 Nagyon klassz ez a kert. Mostmár csak az kellene, hogy egyre többet gondoljunk a madarakra is és ahol lehet csempésszünk be egy kis madárbarát gondolatot. A lakberendezés magazinok közül sokan hívják fel már erre a figyelmet, az egyik ilyen kedvenc cikkem ez: https://lakberinfo.hu/kert/kertek/2012-05-24-hogyan-alakitsunk-ki-madarbarat-kertet/