Szinte napra pontosan 3 éve írtam Milánó büszkeségeiről, a 110 és 76 méter magas zöld tornyokról. Régi vágyam volt, hogy saját két szememmel lássam az egy hektárnyi erdőnek otthont adó lakóépületeket. Örömmel jelentem, hogy a küldetés teljesítve. Most már bizton állíthatom, hogy a Bosco Verticale (Függőleges Erdő) továbbra is zöldül és még szebb, mint az átadásakor volt.
Észak-Olaszország ipari központja, Milánó élen jár a környezettudatosságban. A pár éve indított függőleges erdő (Bosco Verticale) projekt csupán csak kezdet volt a város zöldítésében. Nagyon örültem, hogy megtörtént a csoda és megszemlélhettem, hogy varázsolták be a természetet a szürke város magas házai közé.
Amikor 2015-ben először írtam az akkor már egy éves függőleges erdőről nagyon sok kétkedő hozzászólást kaptam a blogon és a Facebookon egyaránt. Többen egyszerűen a fotók valódiságát is megkérdőjelezték. Mondjuk a Photoshop világában ez valahol érthető is.
Távol a belvárostól, egy rohamosan fejlődő modern negyedben áll a két ház, melyeket több mint 900 fa, 5.000 bokor és 10.000 talajtakaró aljnövényzet díszít. A növényzet nemcsak esztétikai célokat szolgál, a három és hat méter közé magasodó fák és a buja növényzet csökkentik a város légszennyezettségét. A növények növelik a páratartalmat, széndioxidot fogyasztanak és oxigént termelnek.
A növények vízellátásáról egy öntöző- és szűrőrendszer gondoskodik, amely a városban felhalmozódott, megtisztított szennyvízzel locsolja a növényeket. Az épületek energia-önellátását napkollektorok biztosítják. A Függőleges Erdő zöldje nemcsak oxigént termel és szén-dioxidot nyel el, hanem megvédi az épületet az erős szelektől és az átható napsugárzástól. A növényeknek fontos szerepük van a lakások téli és nyári hőmérséklet-szabályozásában és a zajcsökkentésében.
Örömmel tapasztaltam, hogy nem csak a két torony zöldül, hanem a környezete is nagyon természetbarát. Kezdve a játszótértől, a környező parkoktól és a közeli házak erkélyéig.
A környék régi házaiban lakók sem akarnak lemaradni a környezettudatos csodától, takaros kis teraszokban gyönyörködhetünk.
Vajon nálunk mikor lesz ilyen építkezés? Mikor hallunk hírt egy ilyenről a fakivágások és a milliókért bérelt, majd hónapok alatt tönkrement mohafal helyett?
Az eredeti cikkből többet is megtudhatsz a zöld tornyok építésének történetéből:
Figyelem!
2021. január 1 után ez a blog nem frissül. Friss tartalmakért kérlek keresd a Balkonada.hu oldalt!
További lehetőségek, hogy kapcsolatban maradjunk:
Iratkozz fel a Balkonada hírlevélre, hogy a növénygondozási információk és a receptek rendszeresen eljussanak hozzád!
Szeretnél hasznos tanácsokat kapni, szép képeket nézegetni virágokról? Szívesen lennél egy virágimádó, lelkes közösség tagja? Csatlakozz a Burjánzó balkonok és kertek Facebook csoportunkhoz, hogy ne maradj le semmilyen fontos növénygondozási információról, érdekességről és feltehesd a kérdéseidet!
Képes inspirációkért keresd fel a Pinterest oldalamat.
Ne felejts el feliratkozni a videó csatornámra!
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: