Balkonada

A csoda szép hortenzia három titka

A romantikus kertekből nem hiányozhat a június közepétől szeptember végéig dúsan virágzó hortenzia. Csodás színei miatt önmagában vagy szigeteket alkotva is nagyon jól mutat. Elárulom a három legfőbb gondozási titkot, aminek betartásával a te hortenziáidnak is csodájára járnak majd.

 

 
 

Talaj

A hortenzia a humuszos, tápanyagban gazdag, jó vízáteresztő képességű, savanyú talajban fejlődik a legjobban. A helyét úgy válasszuk meg, hogy ne érje egész nap a napsütés. A félárnyékos hely a legideálisabb, főleg az a fontos, hogy a föld árnyákban legyen, hogy ne tudjon hamar kiszáradni. A föld savanyítására kávézaccot vagy ecetet is használhatunk.

A virágok színe igen változatos lehet: piros, rózsaszín, kék, fehér, piros. Formáját tekintve félgömb, labda vagy tányér alakú virágzat is létezik, ami akár 20 cm átmérőt is elérheti.

A virágfejek színe összefüggésben van a földkeverék kémhatásával. Erősen savanyú közegben kék, kevésbé savanyúban azonban rózsaszín virágoknak örülhetünk. Ha alumínium-szulfáttal öntözzük a növényt, akkor a virágok azúrkék színűre változnak.

Ha timsóoldatot teszünk az öntözővízbe, akkor pedig még élénkebb kék virágaink nyílnak majd. Mindkét adalékanyag beszerezhető a gazdaboltokban. A kékítést segíti az alacsony foszfor- és magas káliumtartalmú műtrágya is.

 
hortenzia10hortenzia11hortenzia12
< >

Öntözés

A hortenzia nagyon vízigényes. Különösen akkor locsoljuk naponta többször is, ha napon van. A virágok, levelek lekonyulásával jelzi is növény, ha nagyon szomjas. Nem kell megijedni, a víztől hamar regenerálódik.
Öntözéshez a lágyvíz, például az esővíz ideális. Soha ne álljon alatta a víz, mert azt nem szereti. Augusztusig kéthetente hortenzia vagy  rododendron számára ajánlott tápoldattal kezeljük. A levelek sárgulása vashiányra utalhat.
 
 
hortenzia13hortenzia14hortenzia15
< >
 

Metszés

Az elnyílt virágok levágásával újabb virágzásra ösztönözhetjük. A növény tövét érdemes télre betakarni, de metszeni ősszel nem kell. Tavasszal legyünk türelmesek, viszonylag későn hajt ki. Várjuk meg, míg a zöld hajtások megjelennek és akkor vágjuk vissza az elfagyott ágakat.

 
hortenzia16hortenzia18
< >
 
Nagyon köszönöm a Londonban készített fotókat Saufert‎ Zsuzsannának!
 
 
 
 

Figyelem!
2021. január 1 után ez a blog nem frissül. Friss tartalmakért kérlek keresd a Balkonada.hu oldalt!

További lehetőségek, hogy kapcsolatban maradjunk:

Iratkozz fel a Balkonada hírlevélre, hogy a növénygondozási információk és a receptek rendszeresen eljussanak hozzád!

 

Balkonada hírlevél

 

Szeretnél hasznos tanácsokat kapni, szép képeket nézegetni virágokról? Szívesen lennél egy virágimádó, lelkes közösség tagja? Csatlakozz a Burjánzó balkonok és kertek Facebook csoportunkhoz, hogy ne maradj le semmilyen fontos növénygondozási információról, érdekességről és feltehesd a kérdéseidet!

Képes inspirációkért keresd fel a Pinterest oldalamat.

Ne felejts el feliratkozni a videó csatornámra!

Kommentek

(A komment nem tartalmazhat linket)
  1. IRENA RYBAK says:

    Nagyon szépen köszönöm ezeket a gyönyörűen kidolgozott cikkeket.

  2. Köszi szépen a pozitív visszajelzést! 🙂

  3. Kovács Antalné says:

    Köszönöm szépen, hogy leírták mind ezt . Nagyon érdekelnek a hortenziával kapcsolatos dolgok.Sokat tanultam belőle,és alkalmazni is fogom pl. a kékítést, teleltetést stb. Nagyon jó ,hogy vissza tudok keresni ami éppen érdekel. Üdvözlettel

  4. Köszönöm szépen a visszajelzést. Sok sikert kívánok a hortenziához. Jucó


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!