A bársonyvirág vagy prózai nevén büdöske az egyik legmegosztóbb virág. Már a neve sem épp bizalomgerjesztő és sokan az illatát sem szeretik. Aki viszont jóban van vele, az nagyon is imádja vidám sárga színe és hálás természete miatt. Ildikónál a tizenegyediken nagy kedvenc. A szobából kiszűrődő zongora szó és gondoskodó szeretet szinte sugárzik a két sorban virító szépségeken.
Cserna Ildikó Katalin büdöskéinek növekedését hónapok óta nyomon követhetjük a Burjánzó balkonok és kertek Facebook csoportban. A április 5-én elvetett virágok mára csodálatos virágszőnyeggé nőttek. Megkértem Ildikót, mesélje el, hogy gondozza a virágait, mitől ilyen szépek.
“Fogadják szeretettel e kis írást remélem hasznosnak tartjátok!
Azt mondják aki a virágot szereti, rossz ember nem lehet… nálam a zene is részese a mindennapoknak, énekművész-tanár vagyok, az ének és zongora muzsika biztosan jó hatással van a kis növényeimre. Bentről, mikor gyakorlok és jönnek a növendékeim, hallanak népzenét , világzenét és operát is 🙂
Viszont meg szoktam őket simogatni. Végül is olyan kis hálás virágok. De azért sokat foglalkozom velük. Pestszentlőrinc kertvárosi részén, a legfelső emeleten, a tizenegyediken lakunk. Saját tetőnk van, nem szabvány. Ez lefog sok meleget. Három lakás van egy emeleten, de csak egyhez van erkély, hat négyzetméter.
Minden évben magról ültetem, az előző év elszáradt virágaiból. A virágmagok az elhervadt, elszáradt virágokban vannak a szirmok tövében.
Az ültetésnél kapnak tápoldatot is, rendszeresen. Sőt ültetés előtt a földet is frissítem egy hétig minden nap a táppal. Mikor már sok színben pompáznak elhagyható a tápoldat. Általános virág tápoldatot használok, egy kupakkal teszek egy két literes palackba. Tíz nap alatt kibújtak a kis növénykék.
A kis hálás büdöskéim nagyon szeretik a vizet. Azt vettem észre mindig bőven kell őket öntözni, általában korán reggel locsolok, este pedig spriccelővel a leveleit megszórom. Nagy kánikulában este is kapnak vizet.
A mi teraszunk D-K i fekvésű, a büdöske a legideálisabb a növények.
Minden évben egy óriási várakozás, mikor kezdenek kibújni a földből és a narancs, sárga, bordó és mindenféle cakkos színekben virágba borulnak. Cipős-doboznyi magot szedtem már le az évek során, nagyon ügyelek a tárolásukra. A kis virágaim Budapest más kerületeiben is tovább élnek, a családom és kedves barátaim kertjében, teraszán. Mindig öröm olyan üzeneteket kapni, ahol látom a virágaim fotóit.
Késő délután isteni egy habos kávéval kiülni és hallgatni a csendet és a madarak csicsergését. Igen…szinte hallom, ez most nagyon szirupos volt…szentimentálisan hangzik…de tényleg így van! Számomra ez a béke szigete. A kisállatainknak is kedvelt szieszta helye, nem véletlenül
További olvasnivalók
🌷 Napsütötte burjánzás a hetediken
🌷 Kertté varázsolt terasz a negyediken
🌷 Titkos oázis a budai erkélyen
🌷 Mediterrán álomkert Békásmegyeren
🌷 A férfi, akiben virágok tartják a lelket
🌷 Több száz egzotikus növény egy magyar kertben
Figyelem!
2021. január 1 után ez a blog nem frissül. Friss tartalmakért kérlek keresd a Balkonada.hu oldalt!
További lehetőségek, hogy kapcsolatban maradjunk:
Iratkozz fel a Balkonada hírlevélre, hogy a növénygondozási információk és a receptek rendszeresen eljussanak hozzád!
Szeretnél hasznos tanácsokat kapni, szép képeket nézegetni virágokról? Szívesen lennél egy virágimádó, lelkes közösség tagja? Csatlakozz a Burjánzó balkonok és kertek Facebook csoportunkhoz, hogy ne maradj le semmilyen fontos növénygondozási információról, érdekességről és feltehesd a kérdéseidet!
Képes inspirációkért keresd fel a Pinterest oldalamat.
Ne felejts el feliratkozni a videó csatornámra!
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: