A hóember kontra szép gyep témájú vendégcikkem elég nagy port kavart. A Cafeblogon a nap blogjának választották, de az olvasókat eléggé megosztotta. Aztán győzött a józan ész, a csillogó gyermek szempárok és a hóember.
Igencsak meglepett Molnár Gábor Éva, füvesasszony vendégcikkében tett határozott kijelentése, hogy “új füvesítésnél SZIGORÚAN TILOS fűre lépni, a régiek esetében NEM AJÁNLOTT hóval borítottan használatba venni.”
Valahogy abban a pár napban, amikor egyáltalán esélyünk van hóembert építeni és örülhetünk a hóval borított kertnek sosem jutott még eszembe, hogy kímélni kellene a füvet. És bocsánat Éva, de ezután sem ez lesz az első gondolatom…
Sokkal inkább előjönnek a gyermekkori emlékek a hóban futkosásról, a hógolyó csatákról és a sárgarépa orrú, szenes szemű hóemberekről. Felsejlenek azok a napok, amikor már felnőttként a napi gondokat félretéve ismét gyermekké váltunk és önfeledten görgettük a hólabdákat, hogy összeálljanak a nagy művé.
Az együtt töltött, boldog, szempár-csillogtató pillanatokról kár lenne lemondani azért, hogy nyáron szép füvünk legyen. A fű az én szememben egyik évszakban sem egy érinthetetlen dísztárgy, amit csak a külsőségek miatt gondozunk. A fű, ahogy a kert többi része is értünk van, a mi kikapcsolódásunkat, jó közérzetünket szolgálja. És hogy lehetne jó a közérzet, ha bármiben is korlátozva vagyunk?
Sosem felejtem Sydney parkjainak tábláit a “Fűre lépni szabad” felirattal. Számomra ez az igazi szabadság. És az az igazi fű, amiben nyugodtan lehet hancúrozni vagy épp hóembert építeni.
Kíváncsi voltam az olvasók véleményére is, ezért szavazást indítottam a Burjánzó balkonok és kertek Facebook csoportban.
A végeredmény egyáltalán nem lepett meg, fölényesen (90%-10% arányban) győzött a hóember a fűvel szemben. Többen meg is indokolták döntésüket.
Vadady Mária
“Akinek családja van egyértelműen a hóembert választja. Azt akkor kell csinálni amikor van hó és van kivel örülni annak amikor végre esik! Soha vissza nem térő alkalom, a füvet meg rendbe lehet hozni később is, főleg hogy vannak rá szerek.
Széllné Baji Gabriella
“Azt a nevetéssel teli hóember építést még 20 év múlva is emlegetni fogja a család.
Sinka Erika
” Én a nagyobbik fiammal (!) tavaly decemberben készítettem hóembert, azóta is azon röhögünk! Klassz élmény volt! Ja! 22 Éves!
Takács Ildikó
“Hóember és gyep…ha elég sok hó van, nem lesz baja. Nálunk minden évben készül hóember, annak ellenére, hogy a fiúk már felnőttek.
Fruhstuck Matilda
“Mindkettőnek megvan a varázsa, szóval kell ez is az is.”
Bartáné Tünde
“Gyepet választjuk.”
Kettős Tímea
“A füvet a kutya amúgy is tönkreteszi!
🌷 Vakontúrás télen? – itt a megoldás
🌷 Döntsd el: hóembert vagy szép füvet akarsz?
🌷 A füvesasszony, aki előtt nincs lehetetlen, ha fűről van szó
🌷 Így fogj hozzá a kertészkedéshez
🌷 Így lesz egész évben szép füved
🌷 Ezzel kezdd a tavaszi kertészkedést
Figyelem!
2021. január 1 után ez a blog nem frissül. Friss tartalmakért kérlek keresd a Balkonada.hu oldalt!
További lehetőségek, hogy kapcsolatban maradjunk:
Iratkozz fel a Balkonada hírlevélre, hogy a növénygondozási információk és a receptek rendszeresen eljussanak hozzád!
Szeretnél hasznos tanácsokat kapni, szép képeket nézegetni virágokról? Szívesen lennél egy virágimádó, lelkes közösség tagja? Csatlakozz a Burjánzó balkonok és kertek Facebook csoportunkhoz, hogy ne maradj le semmilyen fontos növénygondozási információról, érdekességről és feltehesd a kérdéseidet!
Képes inspirációkért keresd fel a Pinterest oldalamat.
Ne felejts el feliratkozni a videó csatornámra!