A tavaszi kertek kedvencét, a tulipánt nem is olyan nehéz évről évre virágzásra bírni. Elég csupán az alábbi nyolc tanácsot megfogadni és jövőre ismét régi szépségükben fognak virítani.
Amint a bimbók megjelennek, kerüljük az esőztető öntözést. Ügyeljünk rá, hogy csak a földet érje a víz.
Elvirágzás után csak a virágszárat távolítsuk el, a leveleket hagyjuk a tövön, hogy abból a hagymák tápanyaghoz juthassanak.
A tulipánok vírusmentességét úgy tudjuk megőrizni, ha a szárakat denaturált szeszbe mártott, fertőtlenített ollóval vágjuk le. Jó megoldás az is, ha nem vágjuk, hanem egyszerűen csak letörjük a szárakat, vigyázva arra, hogy a letört szárrészeket ne érintsük.
Ne várjuk meg, amíg teljesen elnyílnak a tulipánok, még előtte vágjuk le a virágfejeket, így megakadályozhatjuk a keresztbeporzást.
Az őszi telepítésnél figyeljünk az ültetési mélységre. A hagyma csúcsa felett körülbelül 10-12 centiméter vastag takaróföld legyen, hogy ne fagyjanak ki a hagymák.
Fontos, hogy az elvirágzást követően se felejtkezzünk el arról, hogy tápanyagra van szüksége a tulipánnak a hagymája növekedéséhez. Használjunk szervestrágyát, vagy műtrágyát az elnyílást követő 4-6 hétben is, egészen addig, amíg a levelei le nem száradnak.
Az eső a sarat és a port a növényekre akkor nem tudja felverni, ha a tulipánok földjét 1,5-2 centiméter vastag fenyőkéreg porral takarjuk. Erre nagyon vékonyan terítsünk aprómulcsot, hogy ne vigye el a szél.
Szokás a tulipánokat iskolás növénynek is hívni, mert akkor ültetjük, amikor az iskola elkezdődött (szeptembertől november közepéig) és akkor szedjük fel, amikor vége a sulinak (júniusban). Persze a tulipánok évismétlők is lehetnek, nem kell minden évben felszedni őket, elég 2-3 évenként, amikor már teljesen visszahúzódott a hagymába, azaz elszáradtak a levelek.
🌷 Ezzel a trükkel már februárban virágzó tulipánod lesz
🌷 Fehér lepel díszíti a tavaszi kerteket
🌷 Csodás fotók a világ legnagyobb virágoskertjéből
🌷 Mi legyen a szobában elnyílt hagymás növényekkel?
🌷 10+1 meglepő tény a holland virágtőzsdéről
Figyelem!
2021. január 1 után ez a blog nem frissül. Friss tartalmakért kérlek keresd a Balkonada.hu oldalt!
További lehetőségek, hogy kapcsolatban maradjunk:
Iratkozz fel a Balkonada hírlevélre, hogy a növénygondozási információk és a receptek rendszeresen eljussanak hozzád!
Szeretnél hasznos tanácsokat kapni, szép képeket nézegetni virágokról? Szívesen lennél egy virágimádó, lelkes közösség tagja? Csatlakozz a Burjánzó balkonok és kertek Facebook csoportunkhoz, hogy ne maradj le semmilyen fontos növénygondozási információról, érdekességről és feltehesd a kérdéseidet!
Képes inspirációkért keresd fel a Pinterest oldalamat.
Ne felejts el feliratkozni a videó csatornámra!