A február 14-i Valentin-naphoz kapcsolódóan pár napja írtam egy bejegyzést az balkonok feldíszítéséről, romantikussá tételéről. Többeknek megtetszett a jégmécses ötlete és a Facebook oldalamon kérték írjam le, hogy kell készíteni. Szívesen megosztom tapasztalatimat. Gyorsan, egyszerűen elkészíthető, kevés munkát igényel. A hétvégére ígért plusz 10-15 fok és a mécses lángja miatt a tartósságát nem tudom garantálni, ennek ellenére érdemes kipróbálni. Úgy sem órákat tervezünk a balkonon tölteni, a látvány pedig mindenért kárpótol.
A jégbe zárt növények nem csak mécsestartóként funkcionálhatnak, akár pezsgős vagy boros üvegtartó is készíthető belőlük.
– egy tetszőleges formájú műanyag vagy fém edény,
– bogyók, termések, zöld levelek,
– egy kisebb műanyag palack vagy egyéb műanyag edény,
– kavics, kő nehezéknek,
– víz.
1. Először válassz ki egy műanyag vagy fém edényt, annak megfelelően, hogy milyen formájú jégmécsest akarsz készíteni. Lehet akár kerek, akár szív alakú tál, vagy pl. bármilyen gyermek homokozó játék forma megfelel. Ha nem mécsest, hanem pl. pezsgőtartót szeretnél, akkor ne tálat, hanem egy magas műanyag vagy fém edényt válassz. A fagyasztás majd hűtőszekrényben történik, ezért ne akarj üveget használni.
2. Az edénybe tölts kb. egy-két centinyi vizet. Tedd be a mélyhűtőbe és fagyaszd egy napot. Ezzel elkészült a mécsesed alja.
3. Következő nap az edény közepére helyezd be egy levágott szárú műanyag palackot vagy poharat. Ebbe tegyél, követ, kavicsot, ezek a nehezékek fogják majd biztosítani, hogy az edény ott is maradjon, ahova helyezted és ne jöjjön fel a víz felszínére. Akár azt is csinálhatod, hogy ide középre helyezel el egy szív alakú edényt. Az üvegtartós változatnál belülre is nagy edényt tegyél. Ennek a belső edénynek a helyén lesz majd a mécsestartó vagy palack tartó üreg.
4. A belső műanyag palack vagy edény köré tegyél zöld ágakat, színes terméseket és tölts fel a külső edényt vízzel. Újabb 24 órára tedd be a mélyhűtőbe.
5. Következő nap vedd ki a hűtőből az edényeket. Tartsd egy rövid ideig meleg víz alá, így könnyen ki tudod szedni az elkészült műved az edényekből.
Ha mécsestartót készítesz és lapos az edényed vagy hosszúnak tartod a két napot, a kettes lépést akár ki is hagyhatod. Így nem lesz alja, valójában csak egy körgyűrű lesz. Viszont ugyanolyan mutatós lesz és ráadásul el is döntheted, hogy melyik részét akarod felül látni.
Szív, vagy egyéb hangsúlyos alaknál, amibe nem akarsz semmit sem behelyezni, azt is megteheted, hogy csak a növényeket és a vizet rakod az edénybe és közép rész nélkül fagyasztod meg.
Sajnos a jégmécsesek sem tartanak örökké. A két jégmécsésem még akkor készítettem, amikor még nappal is mínusz fokok voltak a balkonádámon. Ennek ellenére, ahogy a képen is látszik két nap múlva már igen csak vesztettek szépségükből. Mára pedig már csak a növény maradványok maradtak a tányérokon.
Javaslom, hogy közvetlenül a felhasználás vedd ki a hűtőből a jeges szépségeket. Sok sikert kívánok a megvalósításhoz és örülnék, ha küldenél képeket a művedről.
Figyelem!
2021. január 1 után ez a blog nem frissül. Friss tartalmakért kérlek keresd a Balkonada.hu oldalt!
További lehetőségek, hogy kapcsolatban maradjunk:
Iratkozz fel a Balkonada hírlevélre, hogy a növénygondozási információk és a receptek rendszeresen eljussanak hozzád!
Szeretnél hasznos tanácsokat kapni, szép képeket nézegetni virágokról? Szívesen lennél egy virágimádó, lelkes közösség tagja? Csatlakozz a Burjánzó balkonok és kertek Facebook csoportunkhoz, hogy ne maradj le semmilyen fontos növénygondozási információról, érdekességről és feltehesd a kérdéseidet!
Képes inspirációkért keresd fel a Pinterest oldalamat.
Ne felejts el feliratkozni a videó csatornámra!